Drobne wyjaśnienie

W ostatnim czasie padło z naszej strony parę stwierdzeń, które zostały źle odebrane, bądź zrozumiane opacznie. Postanowiłem więc jeszcze raz, punkt po punkcie, wyjaśnić kilka kwestii.

 1. Reaktywacja Śląska w PLK. Owszem – Śląsk z PLK nie spadł. Owszem – 3. liga to nie to samo. Ale jak już powtarzamy na każdym kroku – wrocławianie nie zasłużyli na to, by umieścić nas z miejsca w PLK. Jesteśmy zażenowani przede wszystkimi tymi, którzy uważali się za fanatyków, wstąpili w nasze szeregi, by jak szczury opuścić tonący okręt – w większości bez słowa wyjaśnienia. Jesteśmy zażenowani postawą wszystkich innych, którzy w Kosynierce nie postawili stopy, bądź szybko zrezygnowali zniechęceni poziomem gry, a dziś nazywają siebie wielkimi bojownikami o odbudowanie chwały Śląska. Gdyby wrocławianie zapełniali Kosynierkę, to dzisiaj przyklasnęlibyśmy pomysłowi, by przywrócić Śląsk na jego miejsce. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna.
 2. Chodzenie na 3. ligę. Jesteśmy zażenowani tym, że Wrocław tak naprawdę nie chce chodzić na Śląsk, na koszykówkę. To miasto chce się bawić. Chce rozrywki na wysokim poziomie. Jedną z opcji takiej rozrywki był Śląsk w Eurolidze, Śląsk walczący o Mistrzostwo Polski. Dla nas, dla tej garstki która została, priorytety są zupełnie inne. Dla nas liczy się Śląsk sam w sobie. Jesteśmy realistami – nie oczekujemy Hali Stulecia wypełnionej na meczu Śląska grającego juniorskim składem o utrzymanie w 3. lidze. Kosynierka ma jednak zaledwie żenujące 300 krzesełek. Żenujące, bo średnio na meczach 70% krzesełek pozostaje puste.
 3. Niewiele robimy i ciągle narzekamy. Nie bardzo rozumiem, co niby mielibyśmy robić? Reaktywować Śląsk? Pomijając fakt, że mamy nieporównywalnie mniejsze możliwości w tej materii, niż ziutol (do którego – pomimo różnego podejścia do sprawy – mamy ogromny szacunek za poświęcenie się dla pracy na rzecz Śląska) i grupa go wspierająca, to jak niby mielibyśmy reaktywować PLK dla Śląska, skoro uważamy, że Wrocław na to nie zasługuje? I nie narzekamy – po prostu głośno wypowiadamy nasze zdanie. Wiele osób oczekuje od nas jasnego stanowiska w stosunku do “reaktywacji”, dlatego trudno, żebyśmy milczeli.
 4. Zamykanie się PLK. Liga się zamyka, ale jeszcze nie zamknęła. Nie wiadomo czy się zamknie, ani na jakich tak naprawdę zasadach. Bo może się okazać, że awanse wciąż będą, ale dodatkowym warunkiem oprócz sportowego, będzie odpowiednie zaplecze. To po pierwsze. Po drugie… patrz punkt pierwszy tego wywodu.

3 thoughts on “Drobne wyjaśnienie”

 1. Co do punktów 1 i 2. Zasadniczo, w pełni się zgadzam, wrocławiuanie dali dupy i tyle, to nie ulega wątpliwości, sam o tym kilka miesięcy temu pisałem. Tyle tylko, że o ile ludzie nazywający się kibicami Śląska na pewne rzeczy nie zasługują, to sam Śląsk, klub, który tyle temu miastu dał, już na to zasłużył.
  Pytanie-co jest ważniejsze-pewnego rodzaju sprawiedliwość-wrocławianie nic dla klubu nie zrobili to i nic od niego już nie dostaną, czy dobro naszego ukochanego Śląska. Wydaje mi się, że jednak to drugie.
  Co do punktu trzeciego, to na początek przepraszam za poprzedni komentarz, bo niepotrzebnie odniosłem się do Was jako całości, odpowiadając na wypowiedź jednej przeciez osoby. Ale zdania, że autor tego wpisu-http://kosynierzy.info/2009/07/29/wazni-politycy-i-inni-celebryci/#comments, tak właśnie robi, nie zmienię. Jak chcesz, możesz wpis tej osoby okreslić nie jako narzekanie, ale jako “wyrażanie własnego zdania”. I naprawdę, nie chodzi mi o to, że ktoś się nie włącza w akcję w ogóle(mój wkład też nie był wielki, po prostu zbierałem podpisy na ulicach), ale o to, że skoro już się nie włącza, to niech przynajmniej zostawi ją w świętym spokoju, albo krytykuje w jakiś bardziej stonowany sposób, bo w końcu, wszystkim nam w tej sprawie chyba zależy na jednym-na naszym ukochanym klubie. Bo krytykować jest zawsze najłatwiej.
  Jeszcze raz sorry, że odniosłem się do Was jako całości, a nie bezpośrednio do autora tekstu.

 2. po 1 – powoli żałosny się stajesz. kiedyś miałeś ciekawe teksty, teraz jesteś monotonny
  po 2 – hala LUDOWA – wstyd ci będzie jeżeli dowiesz się czemu ta hala kiedyś nazywała się stulecia, i czemy tylko niemcy cieszą się z nazwy którą promujesz

 3. Tomk: a tobie będzie wstyd, jak się dowiesz czemu nazywała się ludowa? i czemu tylko komuchy cieszą się z nazwy którą promujesz.
  żadna nazwa nie jest idealna. ja sam mówię ludowa, ale to z przyzwyczajenia, bo uważam, że w tym przypadku powinno się historycznej nazwy używać – hala stulecia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.