Różnica charakterów

W ostatniej kolejce Norbert Kulon reprezentujący barwy WKS-u popisał się trójką zza połowy boiska na wagę zwycięskich 2. punktów. W momencie pisania tego tekstu filmik z tym dokonaniem, dostępny w serwisie youtube, obejrzało ponad 6.8 tys. osób. Ta liczba prawdopodobnie się zwiększy, bowiem filmik co chwilę prezentowany jest w kolejnych serwisach. Co na to sam zainteresowany? Odpowiada skromnie:

Myślę, że rzut pana Jacka miał kolosalnie większe znaczenie niż mój. Z drugiej strony jest mi niezmiernie miło, że ludzie porównują mój rzut do legendarnego trafienia Jacka Krzykały.

I równie skromnie wypowiada się o reaktywowaniu zespołu w ekstraklasie:

Warto już teraz śledzić rozwój jego kariery, ale także kilku innych graczy Śląska, jak i zespołu WKK, bo pewnie niektórzy z nich za pół roku trafią do seniorskiej drużyny WKS-u. – To byłoby spełnieniem marzeń z dzieciństwa, ale na dziś nie zaprzątam sobie tym głowy – kończy Kulon.

Ostatnie zdanie uderzyło mnie szczególnie. Norbert pokazał w nim, że potrafi utrzymać sodówkę na wodzy i dystans do dziennikarskich pytań. No i jakże odmienna jest to postawa, od dziwnie pewnego minut na parkiecie zawodnika WKK Wrocław:

To będzie super przeżycie, bo od małego chodziłem na mecze Śląska. Teraz mam nawet szansę na treningi z tym zespołem i na kilkuminutowe epizody w meczach ekstraklasy.

Ocenę pozostawiamy czytelnikom, jednocześnie zapraszając na jutrzejszy mecz w którym WKS Śląsk Wrocław podejmie Nysę Kłodzko. Początek spotkania o godz. 17:00, oczywiście w Kosynierce!

2 thoughts on “Różnica charakterów”

  1. “Najpierw jednak chcę z dobrej strony zaprezentować się w drugiej lidze.”
    A to zdanie jest w wywiadzie zaraz potem.
    Sorry, ale przesłanie artykułu jest dla mnie po prostu słabe. WKK-be, nasi-ok. Nie można po prostu pochwalić Kulona(który naprawde na pochwały zasługuje), bez dopieprzania na siłę młodemu Koelnerowi? I jakoś tej “dziwnej pewności” w jego wypowiedzi nie dostrzegam. Chłopak mówi, że ma szanse. Bo przecież ma. Dla Ciebie to sodówka-dla innego ambicja. Ambicja, która jest przecież sportowcowi bardzo potrzebna.

  2. A dla mnie przesłanie jest oczywiste.
    Tata zrobił sobie klub, synek gra.
    Tata zrobi (pff a co z mocarstwowymi planami ataku PLK przez Wrocławski Klub Koelnera ?) klub – synek już zakłada że będzie miał szanse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.