Rozkład jazdy

Sobotnią wygraną z Albą Chorzów Śląsk Wrocław potwierdził aspiracje do walki o górną połówkę, od której dzielą nas dwa punkty w ligowej tabeli. Gdyby udało się wygrać w środę w Skierniewicach, aspiracje zamieniłyby się w osiągalny cel minimum. Co prawda to jeszcze nie play off, ale…

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się niedzielne święto koszykówki we Wrocławiu. W legendarnej Kosynierce w ramach derbowego pojedynku WKS Śląsk podejmie WKK Przemysława Koelnera. W powietrzu czuć już napięcie przed tym prestiżowym pojedynkiem… które mamy nadzieję, udzieli się również wrocławskiej publiczności. Hala musi pękać w szwach!

To jednak nie koniec wrażeń na ten miesiąc. Zaraz po bitwie o Wrocław czeka nas wyprawa do Ostrowa Wielkopolskiego. Jaskółki w zespole rywala specjalnego poruszenia nie wypatrzyły, ale może to być spowodowane jego pewnością siebie. Stal bije się o awans, Stal ma najlepszych kibiców, Stal ma najgorętszy kocioł w hali. Czym więc się przejmować?

Zanim to wszystko jednak nastąpi… gorące życzenia dla Radka Hyżego. Szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia co się dzieje z rudowłosym mistrzem mikrofonu. 34-letni już zawodnik jest jednak jednym z tych nielicznych, do których wciąż czujemy sentyment, w przeciwieństwie do jednorazowych “wkładów do koszulek”, których nazwisk ciężko odnaleźć w najskrytszych szufladkach pamięci. To jedna z wielu lekcji danych nam w ramach gry w 2. lidze.

One thought on “Rozkład jazdy”

Leave a Reply

Your email address will not be published.