Silna młodzież

Lepsze, ostatnimi czasy, wyniki w II lidze owocują w rozgrywkach dla klubu priorytetowych – Śląsk z dobrym rezultatem awansował do finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów. Wpadka przytrafiła się dopiero, kiedy awans był już zapewniony. Choć może kubeł zimnej wody będzie lepszym określeniem.

Najważniejsze, że oprócz zawodników, po których należało spodziewać się dobrej gry, zaskoczyli też pozostali. Potwierdzenie wartości nastąpi jednak w finałowym turnieju 16. marca. Wojskowi trafili do grupy “B”, rywalami będą: Zastal Zielona Góra, MKS Pruszków oraz MKS Polonia Warszawa. Z grupy do półfinałów wyjdą dwa najlepsze zespoły.

Największą niewiadomą… pozostaje miejsce rozegrania turnieju finałowego. Byłoby pięknie zagrać taki turniej we Wrocławiu, ale nie wiemy czy to będzie możliwe.

Po drodze czeka nas jeszcze pojedynek z AZS Politechnika Opolska… Wciąż nie ma oficjalnego komunikatu co do daty spotkania. Podejrzewamy, że WKS spróbuje to spotkanie rozegrać w możliwie najwcześniejszym terminie, by móc odpocząć przed finałami MPJ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.