Bez wąsa i w pierwszej lidze!

Jesteśmy właśnie po prywatnych rozmowach z Przemysławem Koelnerem, który zadzwonił do nas z – jego zdaniem – smutną wiadomością. Ustawa o dofinansowaniu wrocławskiej koszykówki została wstrzymana, a co za tym idzie – WKS Śląsk w ekstraklasie w przyszłym sezonie nie zagra!!

Pan Koelner nie zamierza jednak tracić czasu i przerywać inwestycji – w tej sytuacji, ze środkami które zgromadził do tej pory na własną rękę, postanawia wystartować od 1. ligi (czyli de facto drugiej) z celem awansu do ekstraklasy na sezon 2012/13. Założyciel WKK był mocno zaskoczony naszą spontaniczną reakcją – taka sytuacja podoba nam się znacznie bardziej niż kupowanie miejsca w PLK!

Wynikła z tego zresztą zabawna historia. Wojciech Majeran, spec od marketingu w spółce WKK, który poznał już dwulicowość polityki, rzucił kiedyś żartem do pewnego siebie prezesa, żeby ten zgolił wąsy jeśli mu się powinie noga w staraniach o dofinansowanie. Nie trzeba chyba dodawać, że P. Koelner zakład przyjął… i jeszcze dziś obiecuje się z niego wywiązać. Status incognito zapewniony!

Pytanie teraz jak będzie wyglądał skład bijący się o ekstraklasę? W kuluarach słychać zapewnienia eks-wojskowych, że chętnie wspomogą klub w szlachetnym celu. Stawkę uzupełniać mieliby Mistrzowie Polski Juniorów Starszych oraz jeden, dwóch zawodników WKK.

Szczegóły wkrótce.

5 thoughts on “Bez wąsa i w pierwszej lidze!”

  1. jakby nam ktoś to wyjaśnił też byłoby miło x)
    okazuje sie ze Prima Aprillis Prima Aprillisem nie jest ;]

Leave a Reply

Your email address will not be published.