Dwie pyry na jednym ogniu

To był bardzo dobry weekend w wykonaniu wrocławian – najpierw na murawie 3:1 z drużyną ze stolicy Wielkopolski, dzień później 71:67 na parkiecie z drużyną… ze stolicy wielkopolskiej koszykówki ((chyba mogę zaryzykować takie stwierdzenie)). Tyle z rezultatów. Co poza nimi?

Sen letni

Pierwszy mecz, do tego ciężki gatunkowo – widać, a raczej słychać było po obu stronach. Stal przyjechała w liczbie ~130 głów (z czego 70 KK), nas w sektorze niecałe 50. Wydawało się, że w klasyfikacji decybeli będzie deklasacja, a było jedynie ze wskazaniem na przyjezdnych. Po raz kolejny jednak ostrowska publika pokazała, że w chwilach słabości na parkiecie, miękną i oni. Kiedy Śląsk pod wodzą Kulona przypieczętowywał zwycięstwo, słychać było jedynie donośne WKS! całej hali oraz… muzykę z głośników. DJ-eja poniosła fantazja i nadużywał bitów. No, ale pierwszy mecz…

Podsumowując – Stal była głośniejsza, ale obie strony stać na dużo więcej. Rewanż oraz – mamy nadzieję – playoffy powinny wyglądać pod tym względem dużo lepiej.

Wywiesiliśmy również transparent, który niestety nie był za dobrze czytelny. Treść transu: TYLKO AWANS SPORTOWY JEST DLA NAS HONOROWY. Stal też miała coś do zaprezentowania, ale nie zaprezentowała skutecznie zniechęcona nadgorliwą postawą mundurowych. Widać restrykcyjne traktowanie kibiców przestało być zawężone jedynie do “piłkarskich”.

Witamy!

Ciśnienie wywołane wokół meczu sprawiło, że mogliśmy ponownie ujrzeć wiele zapomnianych twarzy. Było miło, zapraszamy ponownie. Tak tych, którym cudem udało się dostać do środka, jak i tych, którzy musieli oglądać widowisko zza okien. Najbliższy mecz u siebie za dwa tygodnie. 8 października rywalem Śląska będzie MKS Skierniewice, jedna z silniejszych drużyn w lidze. Może być więc ciekawie.

Mimo wszystko, powinna to również być okazja by szerzej przyjrzeć się naszemu zespołowi. Wczoraj nie zagrali Leszczyński, Bochenkiewicz, ani MVP MP do lat 20, Bodziński. Trochę poniżej oczekiwań zagrał Kowalski, który w ataku wnosił więcej nieporozumień niż korzyści (trzeba za to docenić wkład w grę w obronie). To jednak dopiero początek drogi z metą “1. liga”. Z każdym krokiem powinno być lepiej.

Tak na parkiecie, jak i poza nim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.