Puchar… prawie Polski

Puchar PZKOSZ – znamy pierwszego rywala

Z MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno zmierzą się w pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Polskiego Związku Koszykówki zawodnicy WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie w hali „Kosynierka” zaplanowano na 9 listopada.

Ekipa z Jaworzna to grupowy rywal wrocławian w rozgrywkach II ligi, z którym siedemnastokrotni mistrzowie Polski planowo mają zmierzyć się na początku grudnia. Wcześniej jednak – bo już 9 listopada – zagrają z nimi we własnej hali w Pucharze PZKosz, w którym w tym sezonie biorą udział tylko ekipy II i I-ligowe (o Puchar Polski rywalizują w tym sezonie jedynie kluby z Tauron Basket Ligi).

Rozgrywki o Puchar PZKosz obejmują cztery rundy w ramach fazy pucharowej (jeden mecz w ramach zasady „przegrywający odpada”) oraz Turniej Final Four. Do II rundy kwalifikują się zwycięzcy meczów rundy I, do rundy III zwycięzcy meczów rundy II etc., a zestawienie par rywalizujących ze sobą na kolejnych szczeblach będzie wynikiem drabinki pucharowej uwzględniającej czynnik terytorialny.

Miejsce rozgrywania turnieju finałowego Final Four nie jest jeszcze znane. Wiadomo jednak, że dal zwycięzcy Pucharu PZKosz przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 złotych.

PP może się okazać dobrym przetarciem przed rundą play off, a nawet ewentualną grą w 1. lidze, więc na lekceważenie nie powinno być miejsca. A kto wie, może los skrzyżuje nas z kimś z ekstraklasy?

edit:
no i się naczelny naciął, myśląc że to Puchar Polski, a to tylko jakiś dziwny Puchar dla drużyn z lig 1-2, czyli bez ekstraklasowych

Leave a Reply

Your email address will not be published.