Weekend ze Śląskiem

Krok do przodu

Za nami II runda Pucharu PZKosz. Śląsk pewnie pokonał wczoraj Doral Nysa Kłodzko, czego główna zasługa młodszej części naszego składu. Prawie cały mecz Kulona, sporo minut Bodzińskiego i Bochena. Na parkiecie pojawił się nawet – po raz pierwszy w tym sezonie – Aleksander Raczek. W poniedziałek poznamy rywala w kolejnej rundzie. Osoby, które miały nadzieję na powtórkę derbów w pucharze, będą musiały obejść się smakiem – WKK odpadło z pierwszoligowcem z Kutna.

Weekend

Przed nami weekend, czyli kolejka ligowa. Pierwsza drużyna Śląska zagra tym razem w Jaworznie, w niedzielę o godzinie 20. Śląski teren nie należy do łatwych – przegrali tam zarówno ostrowianie, jak i Pogoń Prudnik. Zawodnicy MCKiS z pewnością wyjdą na parkiet zmotywowani, by utrzeć nosa kolejnemu z kandydatów do awansu, niech więc nikt nie liczy na łatwe dwa punkty.

Wcześniej jednak sporo koszykówki w samym Wrocławiu. Po niedzielnych derbach dużo na sieci troski o szkolenie młodzieży w Śląsku… wszystkich zmartwionych (nie zmartwionych zresztą też) zapraszamy serdecznie na turniej kadetów/juniorów Basket Wrocław 96 Cup. Początek turnieju już jutro o godzinie 10, zakończenie w niedzielę o 15. Szczegółowe informacje na stronie Śląska, od siebie dodam, że to ponoć jeden z lepszych roczników wśród naszych wychowanków – warto przyjrzeć im się z bliska.

Ponadto w sobotę o godzinie 15 w hali przy Wojciecha z Brudzewa, rezerwy Śląska podejmie Gimbasket. Po kiepskim początku nasze rezerwy zanotowały ostatnio serię trzech zwycięstw z rzędu, teraz powinno dojść kolejne. Drużyna rezerw złożona jest z juniorów starszych, którzy w tym sezonie bronią mistrzowskiego tytułu w tej kategorii wiekowej.

2 thoughts on “Weekend ze Śląskiem”

  1. No to w Turnieju BASKET WROCŁAW 96 CUP zespół WKS ŚLĄSK WROCŁAW I zwyciężyl do dzisiaj czterokrotnie. HEJ ŚLASK. Jutro ostatni mecz z TKM ANWIL WŁOCLAWEK i wielka szansa na wygranie turnieju. Mecz o 13-stej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.