Diabelska pokusa

Skończył się sezon, skończyło się świętowanie, trzeba było wrócić do codziennych obowiązków. Były co prawda ambitne plany całej serii artykułów podsumowujących sezon, ale… wyszło jak wyszło, czyli jak zawsze.

Zamiast rozpamiętywać historię zajmijmy się teraźniejszością. Na naszym podwórku zmiany – zrezygnowano z duetu Kalwasiński – Krzak na rzecz Jankowski – Chudeusz. Pierwsze reakcje w narodzie są albo pesymistyczne, albo skrajnie negatywne… czy słusznie, to zweryfikuje życie. Drastyczne zmiany też w składzie – zostają bracia Kulonowie, Radek, Mroko, Łopatka i Bochen. I tyle. Pierwszy nowy nabytek, to Marcin Flieger, kolejne mają brzmieć równie ambitnie, większość trafi do nas prosto z PLK.

Dzieje się też u wroga zza miedzy – Turów zrobił psikusa i przechwycił najważniejsze trio z ekstraklasowej drużyny pana Koelnera. W obliczu wyjazdu syna do Stanów i utraty praw do Śląska za rok – można się zacząć zastanawiać, czy pan Przemysław nie rozwiąże interesu już teraz.

Transfery, transferami, ale nie mniej ciekawie dzieje się przy zielonym stoliku. Turniej barażowy wygrała Astoria Bydgoszcz, chętnych do awansu jednak więcej. Tu i ówdzie mówi się o jednej dzikiej karcie, która przypadnie… no właśnie, chętnych jest paru. Open Basket Pleszew, który przez kilka lat nauczył się jedynie wywalać kasę w błoto, Piaseczno, czy… Stal Ostrów Wielkopolski. Czy Stalówka dorzuci do kolekcji (raz ekstraklasa, raz II liga) dzikusa z zaplecza ekstraklasy?

Przed nami ciekawe dni sezonu ogórkowego. Pojawią się nazwiska nowego składu, pojawią się decyzje dotyczące składu ligi. Ligi, która wg wstępnych założeń rozpocznie się 23. września.

Leave a Reply

Your email address will not be published.