Historyczny rywal

13. maja bieżącego roku zakończyliśmy sezon historycznym awansem do pierwszej ligi. Minęły raptem/aż (niepotrzebne skreślić) cztery miesiące i ponownie mury Kosynierki będą świadkami bojów o awans. Tym razem do ekstraklasy. Na otwarcie sezonu czeka nas pojedynek ze Spójnią Stargard Szczeciński (nie mylić ze Starogardem Gdańskim, jak to pracownicy przewozów po szynach mają w zwyczaju). Rywal to dla nas historyczny, bo to przeciwko Spójni swój debiut zaliczyła grupa, która zawiązała nasze KK. To też przeciwko Spójni – już w drugiej lidze – przyszło nam świętować swoje piąte urodziny.

Nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Setki kilometrów do zrobienia, spotkanie z zapomnianymi już nieco “odwiecznymi wrogami”, plan gry w Orbicie, czy wielki sprawdzian dla Mroka, Norberta, czy Bochena pod kątem możliwości gry w lidze wyżej. Wierzymy, że każdy z nich da sobie radę i – po ewentualnym awansie – w ekstraklasie nie zabraknie naszych wychowanków. To też sprawdzian dla… kibiców Stali Ostrów. Czy wytrzymają w swoim postanowieniu bojkotowania dzikiej karty.

At last, but not least, jak mawiają Anglicy, wielkie podziękowania dla tych wszystkich, dzięki którym w najbliższą sobotę zainaugurujemy pierwszą ligę. W szczególności dla trenerów Rafała Kalwasińskiego oraz Grzegorza Krzaka, jak i dla wszystkich tych chłopaków, których już w tym sezonie w naszych barwach nie zobaczymy. Cały skład na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Początek pierwszoligowych zmagań w sobotę, 29. września o godzinie 19:00 w Kosynierce. Chętni, by z nami wspólnie dopingować niech piszą na adres kontakt małpka kosynierzy.info.

Leave a Reply

Your email address will not be published.