Wiecznie młody, utalentowany…

Norbert KulonW aktualnym składzie wojskowych możemy znaleźć zawodnika, do którego na lata przylgnęła łatka “wiecznie młodego, uzdolnionego, ma czas”. Ni stąd, ni zowąd, ten wiecznie młody przekroczył 30-tkę, praktycznie zupełnie omijając ten “środkowy” etap kariery, między juniorem, a pełnoprawnym seniorem.

Podobny los spotkał wielu polskich zawodników – w składzie wczorajszego rywala, AZS Koszalin, gra Artur Mielczarek, niegdyś junior Śląska, który w polskiej ekstraklasie na poważnie zaistniał dopiero w minionym sezonie, w wieku 29 lat. Swego czasu kariery na szczeblu reprezentacji dorobił się Krzysztof Roszyk, który w ekstraklasie zadebiutował w wieku 25 lat.

Nie przedłużając wyliczanki – Norbert Kulon, wrocławianin, wychowanek Śląska Wrocław, kończy dziś 22 lata. Oprócz standardowych – zdrowia, pomyślności i tym podobnych, oprócz życzeń awansu z obecnym klubem i szybkiego powrotu na swoje miejsce, życzymy mu tego, by jego kariera mogła przebiegać normalnie. By na swej drodze spotykał mądrych ludzi, którzy mądrze doradzą, i by nie przepadł na najlepsze lata w szarość.

A kiedy już dobije do 30-tki, żeby w ekstraklasie – najlepiej w barwach Śląska – był już uznanym weteranem, a nie szerzej nieznanym debiutantem.

Norbercie – 100 lat!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.